translated text message

translated text address-reminder

Compact panel installaton in the kitchen

Ieškant inovatyvių sprendimų, vis dažniau įprastą virtuvės stalviršį pakeičia elegantiškasis Compact HPL. Ši unikali medžiaga sparčiai populiarėja dėl savo išskirtinių savybių: kietumo, tankio, atsparumo drėgmei ir lengvos priežiūros.

Virtuvės stalviršiui renkantis Compact HPL, vienu iš svarbiausių faktorių, norint išsaugoti kokybę, tampa jo montavimas. Dalinamės austrų gamintojo „Fundermax“ rekomendacijomis, kaip naudoti šią medžiagą, siekiant išvengti montavimo klaidų ir  užtikrinti ilgaamžišką stalviršio naudojimą.

Esminis faktorius - oro cirkuliacija

Pagrindinis reikalavimas, montuojant Compact HPL – oro cirkuliacija iš abiejų plokštės pusių. Užtikrinant tinkamą medžiagos ventiliaciją, gamintojas rekomenduoja virtuvių blokus gaminti su atviru viršumi. Tokiu atveju leidžiama orui laisvai judėti.

Rinkoje dažniausiai naudojami du tvirtinimo būdai: klijuojant medžiagą prie baldo korpuso ir tvirtinant ją mechaniškai.

Mechaninis tvirtinimo metodas

Pagrindinis dėmesys, tvirtinant Compact HPL mechaniškai, turi būti kreipiamas į baldo atviro tipo korpuso gamybą (žr. 1 pav.)

                                                                   1 pav. Mechaniškai tvirtinamo stalviršio pavyzdys

Taip pat, renkantis mechaninį tvirtinimą, labai svarbu naudoti tvirtą ir paslankų tvirtinimo taškus (žr. 2 pav.)

Tvirtas taškas turi būti tvirtinamas taip, kad išgręžtos skylės diametras baldo korpuse atitiktų varžto diametrą, t.y. jis turi tvirtai prispausti ir prisukti stalviršį prie korpuso. Tvirtas taškas naudojamas tik vienas ir sukamas arčiausiai stalviršio centro.

Visi kiti tvirtinimo taškai turi būti paslankūs, t.y. išgręžtos skylės diametras korpuse turi būti šiek tiek didesnis nei varžto, tačiau ne per didelis (varžto galvutė turi pilnai dengti skylę). Tokiu būdu tvirtinant stalviršį užtikrinama, kad esant drėgmės ar temperatūrų svyravimams, plokštė turės vietos judėjimui.

   

                                                         2 pav. Tvirto ir paslankaus tvirtinimo taškų pavyzdžiai

Compact HPL tvirtinimas klijuojant

Kitas Compact HPL stalviršio tvirtinimo būdas – klijavimas specialiais klijais. Norint tolygiai paskirstyti  klijus ir stabilizuoti plokštę kol klijai džiūsta, rekomenduojama naudoti dvipusę lipnią juostą (žr. 3 pav.). Be to, pasirinkus fasadinių medžiagų klijų gamintoją (Innotec, Sika, MBE ir kt.), svarbu laikytis instrukcijų ir atsižvelgti į rekomendacijas.

                                                                                  3 pav. Compact HPL tvirtinimas klijuojant

Compact HPL – itin kieta ir tanki medžiaga, tačiau keičiantis temperatūrai ar drėgmės pusiausvyrai, plokštė gali reaguoti (išsiplėsti ar susitraukti). Norint išvengti „bangavimosi“, būtina palikti 2 mm tarpą (tiesiniam metrui) nuo sienų ar kitų plokščių sujungimų.

Laikantis šių rekomendacijų neabejojame, kad išskirtiniu darbastaliu džiaugsitės ilgai!

Parsisiųsti straipsnį

Dizaino ir foto autoriai: TOGA design

SVARBUǃ Kiekvienas gamintojas pateikia savo medžiagos montavimo  instrukciją, todėl skirtingų gamintojų rekomendacijos gali skirtis.

Questions?

Need help?

+370 37 473 824
Contact our sales team sales team

We represent the best producers

Duropal
LightBeton
EcopalPlus
Hettich
Fundermax
Cleaf
Fenix NTM
EcopalPlus
Lamicolor
Pfleiderer
thermopal
kronospan
Grass
Innovus