Ar sutinkate, kad Jūsų elektroniniu paštu siųstume kainų ir kainynų atnaujinimus, naujų produktų pristatymus bei kitą svarbią informaciją ?

Pristatymo vieta

Kas sudaro baldo kainą – į ką svarbu atkreipti dėmesį?

1 Rodoma 1 nuotrauka iš 2

Įsikuriant naujame būste ar planuojant atsinaujinti namus, nemažą išleidžiamo biudžeto dalį sudaro baldai. Dažnai žmonės mano, kad baldų kaina iš esmės priklauso nuo pasirinktų baldinių medžiagų, tačiau baldų gamintojai patikslina, kad tai tik maža dalis, nes baldo savikainą sudaro keletas kriterijų.

Iš ko susideda baldo savikaina?

  • Projektavimo išlaidos (erdvės išmatavimas, projektas)
  • Žaliavos (baldinė plokštė, stalviršis, furnitūra)
  • Paslaugos (gamybos išlaidos, montavimas, transportavimas)
  • Pelno marža (baldų gamintojo uždarbis)  

Projektavimas – pirminis analizės etapas

Baldo projektavimas yra pirmasis žingsnis ir vienas esminių etapų, įgyvendinant baldo viziją.  Kuriant svajonių baldą, šiame etape išmatuojama kliento erdvė, išsiaiškinami kliento lūkesčiai ir turimi resursai, suformuojamas interjero dizaino stilius ir detalizuojamas projekto išbaigtas vaizdas. Pasak baldų dizaino ir gamybos kompanijos „Kitaip“ įkūrėjo Daliaus Razausko, pasitvirtinus projektą, pats laikas rinktis baldinę plokštę, stalviršį ir furnitūrą. „Namai – tai aplinka, kuri mus supa kasdien, todėl verta, kad baldai būtų ne tik estetiški, bet kokybiški tiek medžiagos, tiek funkcionalumo prasme“, - sako D. Razauskas.

Medžiagų įvairovė, kiekvieno pasirinkimo laisvė

Vieno didžiausių baldinių medžiagų tiekėjų UAB „Termopalas“ vadovo Pauliaus Urbelio teigimu, renkantis iš itin plataus laminuotos medžių drožlių plokštės (LMDP) skirtingų gamintojų asortimento ar dažytos plokštės (MDF), svarbu žinoti, kad bendroje baldo sąmatoje medžiagų kainų skirtumas nėra ženklus (tai matoma ir žemiau pateiktame pavyzdyje). „Savo klientams patariame rinktis patikimus gamintojus ir patinkantį dekorą, nes baldas džiugins ne vienerius metus,“ – teigia P. Urbelis. 

D. Razauskas atkreipia dėmesį, kad medžiagų pasirinkimo etape klientas turi nuspręsti ar baldo fasadui ir karkasui bus naudojama ta pati plokštė. „Kai kurie klientai tariamai „sutaupo“ naudodami skirtingų tipų plokštes išorinei ir nematomai baldo daliai, tačiau orientuojantis į ilgaamžišką naudojimąsi, tokiu sprendimu ilgainiui tenka nusivilti. Pigesnė - mažesnio tankio plokštė skiriasi patvarumu, o tai itin aktualu naudojant baldą kiekvieną dieną, be to, prarandamas estetinis vientisumas“, - sako D. Razauskas.  

Kokybė kainuoja

Dar vienas svarbus elementas, nuo kurio priklauso baldo kaina ir kokybė – baldinė furnitūra. Nestandartinius baldus gaminančios UAB „Rejben“ projektų vadovės Adrianos Višnevskos teigimu, žinomų gamintojų stalčių sistemos, kokybiški durelių pakėlimo mechanizmai ir lankstai užtikrina patogų ir funkcionalų baldo naudojimą ilgus metus, tačiau tai bene viena brangiausių dalių balde.  

Gaminant virtuvės baldus, baldo sąmatą gali ženkliai pakoreguoti ir stalviršis. Pasak baldų gamintojų, stalviršio kainą lemia jo medžiagiškumas. „Priklausomai nuo to, ar klientas rinksis standartinį medžio drožlių stalviršį, ar pastaruoju metu itin pamėgtą elegantiškąjį Compact HPL ar akmens masės, kaina gali skirtis net keletą kartų“, - teigia A. Višnevska.

Paslaugų kaina: nuo gaminimo iki sumontavimo  

Galutinio baldo kaina priklauso ir nuo suteiktų paslaugų ir baldų gamintojo pelno maržos, kuri įvertinama atsižvelgiant į projekto sudėtingumą ir apimtį, gamybos išlaidas bei individualius sprendimus. Baldų gamintojų teigimu, baldo kokybę sudaro ne tik panaudotos medžiagos, atsargus transportavimas, bet ir teisingas baldo surinkimas ir montavimas. Todėl labai svarbu surasti inovatyvų ir kompetentingą baldininką, kuris išpildys jūsų viziją ir užtikrins paslaugos kokybę.

***

Nuotraukoje – ekspozicinė „Termopalo“ virtuvė pagaminta iš italų gamintojo „Cleaf“ LMDP plokštės. Dekoras atrodo itin natūraliai, unikalus gilia tekstūra, juntama palietus. Fasadui ir karkasui naudota to paties dekoro plokštė – projekto solidumas, griaunantis stereotipus. Virtuvėje eksponuojami Dainiaus Ščiukos ir floristinio projekto „Vynvytis“ darbai bei „Minimalist Store“ aksesuarai.

Turite klausimų?

Mes Jums padėsime.

+370 37 473 824
Taip pat galite kreiptis į mūsų pardavimų komandą

Atstovaujame geriausius gamintojus

Duropal
LightBeton
EcopalPlus
Hettich
Fundermax
Cleaf
Fenix NTM
EcopalPlus
Lamicolor
Pfleiderer
thermopal
kronospan
Grass
Innovus