Согласны ли вы с тем, что мы будем отправлять вам информацию о ценах, о запуске новых продуктов и другую важную информацию по электронной почте?

Место доставки

Невидимая часть мебели, определяющая ее долговечность

Renkantis baldinę plokštę virtuvės ar kitų kietųjų baldų gamybai, dažniausiai visas dėmesys sukoncentruojamas į fasadinę plokštę. Suprantama, baldo fasadas – tarsi veidas, kurį pamatome ir vertiname pirmiausiai. Tuo tarpu karkasui parenkama pigiausia vienspalvė balta, pilka ar kreminė laminuota plokštė (LMDP), remiantis motyvu „vis tiek nesimato“. Baldo kokybė ir ilgaamžiškumas priklauso nuo visų naudotų medžiagų, todėl baldinės plokštės pasirinkimas – vienas svarbiausių momentų.

Balto karkasas – baltos dėžės evoliucija

Baldo karkasas nėra vien „dėžutė“ daiktams laikyti. Baldus projektuojančios ir gaminančios UAB „Interjero projektų studijos“ projektų vadovo Aivaro Baltušio teigimu, karkasui parinkta baldinė plokštė atlieka kelias svarbias funkcijas: sudaro viso baldo tvirtumą, furnitūros pagalba laiko stalčių sistemas bei fasadines duris, o jas atidarius – prisideda prie baldo dizaino. „Pastaruoju metu estetikos poreikis itin populiarina to paties dekoro plokštės pasirinkimą tiek baldo fasadui, tiek korpusui. Vis dažniau baldo viduje integruojama šviesa, todėl apšviečiama ne tik daiktai esantys viduje, bet ir visas baldo vidus, - sako A. Baltušis. - Šiuo atveju, priklausomai nuo poreikio, karkasas gali sukurti baldo vientisumą ar, siekiant išskirtinumo, tapti ekspresyviu akcentu“.

Kodėl skiriasi LMDP kaina?

Vieno didžiausių baldinių medžiagų tiekėjų UAB „Termopalas“ vadovas Paulius Urbelis teigia, jog renkantis medžiagas baldams, ne tik spalva ir dekoras yra svarbiausia. „Patarčiau įvertinti ir plokštės viršutinio sluoksnio gramatūrą, kuri lemia spalvos intensyvumą bei plokštės atsparumą trinčiai, drėgmei. Peršviečiamas netolygus paviršius visada bus labiau pažeidžiamas, - pastebi P.Urbelis. - Dar vienas svarbus faktorius, lemiantis ne tik kokybę, bet ir produkto kainą – plokštės tankis“. Pasak pašnekovo, nors lyginant skirtingų gamintojų medžiagų pjūvį plika akimi skirtumą įžvelgti sunku, tačiau gamybos metu sunaudotų medžio drožlių kiekis skiriasi.

Kuo LMDP plokštės tankis didesnis, tuo gaminio kokybė aukštesnė. Pasak A. Baltušio, tai itin aktualu surinkinėjant baldą, tvirtinant furnitūrą ir eksploatuojant baldą. „Mažesnio tankio LMDP skiriasi patvarumu ir pasitaiko, jog, neišlaikius fasadinių durų svorio, lankstų vietoje ištrupa,“ – patirtimi dalinasi A. Baltušis.

Skirtingų gamintojų identiškos spalvos/dekoro laminuotos plokštės kaina atspindi ne tik medžiagos tankį, bet ir naudotą cheminių medžiagų kiekį. Baldinių plokščių gamintojai, kurie vadovaujasi žiedinės ekonomikos principu, savo produkcijoje naudoja mažiau kenksmingų medžiagų. Iš tokių LMDP pagaminti baldai puikiai tinka alergiškiems žmonėms, vaikų baldams.

Baldai ne vieneriems metams

Projektuojant virtuvės baldus, standartinei (3 metrų) virtuvei dažniausiai prireikia ~30 m² baldinės plokštės (10 m² fasadui ir 20 m² karkasui). Didžiąją projekto sąmatos dalį sudaro buitinė technika ir baldų furnitūra. Renkantis baldinę plokštę, nežymus LMDP kvadrato kainų skirtumas gali nulemti baldo ilgaamžiškumą, todėl verta atidžiai rinktis ne tik jums patinkančią plokštę baldo fasadui, bet ir kokybišką – karkasui.

Juk pirmam įspūdžiui sukurti užtenka sekundės, tačiau kokybę patikrina tik laikas!

Есть вопросы?

Мы Вам поможем

+370 37 473 824
Так же можете обратится в нашу Команду продаж

Представляем только лучших производителей

Duropal
LightBeton
EcopalPlus
Hettich
Fundermax
Cleaf
Fenix NTM
EcopalPlus
Lamicolor
Pfleiderer
thermopal
kronospan
Grass
Innovus